Tudi Litija postaja del glasbene pokrajine gramofonskih plošč

Vsi, ki raje kot spotify zavrtite kar gramofon, ste na svoj račun prišli to soboto, 23. 10. 2021, na Sejmu gramofonskih plošč, ki ga je naš klub organiziral že drugo leto zapored. Ponovno nas je presenetil res lep obisk tako domačinov kot ljubiteljev iz bolj oddaljenih krajev. Na sejmu so gostje lahko kupili gramofonske plošče zbiralcev, na voljo so bile LP plošče različnih glasbenih zvrsti, od običajnih izdaj do raritet, singlov, CD-jev.

Glasba iz gramofona, kjer lahko plošče tudi poslušate pred nakupom, nas je popeljala v ikonične glasbene čase. Kot zanimivost pa naj povemo, da po svetu raste tudi produkcija novih plošč in je izdaja nekega novega albuma tudi na gramofonski plošči postalo (ponovno) skorajda pravilo. Za prihodnost te vrste glasbe se nam torej ni potrebno bati. Dogodek je bil del programa Litijski inkubator za skupnost in trajnost, ki ga podpira MJU. / Foto: Anže Malis