CITY BREAK V ARMENIJI

V petek, 22.3., ob 18.00 uri smo se zbrali na Klišeju, kjer smo prisluhnili potopisnemu predavanju dveh naših članov, Jana in Tomaža. Skupaj sta nam obnovila svoje nedavno potovanje po Erevanu, imenovanem tudi “roza mesto”, ki je glavno mesto Armenije. 

Najprej sta nam popotnika predstavila nekaj trikov in nasvetov, ki se jih poslužujeta tudi sama, da bi skozi potovanje zapravila čim manj denarja. 

Tomaž in Jan sta z nami delila svoje osebne izkušnje, ki so bile polne presenečenj, prijaznih srečanj in predvsem kulturnih šokov. Skozi njune pripovedi smo se znašli v srcu armenske kulinarike in spoznavali lokalne običaje ter realno stanje v državi. Njuna strast do raziskovanja je bila nalezljiva, saj smo skupaj z njima občutili živahen utrip mesta Erevan. 

Ob koncu potopisa sta nam Jan in Tomaž ponudila še nekaj tradicionalnih armenskih prigrizkov in pijač, ob katerih smo proslavili njuno srečno vrnitev domov.